Dražba je nejbezpečnější způsob, jak koupit automobil

Notary-icon

Spoustu lidí a firem, kteří se začnou zabývat myšlenkou nákupu ojetého automobilu v nedobrovolné dražbě, se dříve nebo později začne zabývat otázkou, zda je nákup v dražbě bezpečný.

Nedobrovolná dražba je nejbezpečnější způsob, jak koupit automobil

Nedobrovolná dražba automobilu je jistě nejbezpečnější možnost jak koupit ojetý automobil. Celá dražba se totiž řídí a probíhá přesně podle zákona. Paragraf §329 odst. 7 OSŘ říká, že přechodem vozu vlastnictví v dražbě na vydražitele, tedy vás, zanikají zástavní a zadržovací práva a další závady váznoucí na dražené věci.

Jednoduše řečeno tento paragraf říká, že pokud koupíte ojetý automobil v nedobrovolné dražbě, nikdo jiný už auto nemůže nárokovat. Pokud je automobil například vedený jako zástava u více věřitelů (dlužník poskytl automobil jako zástavu na půjčku více firmám), nemůže si jakákoliv firma tento automobil již nárokovat a o svou zástavu přijde.

Doklad, který vás potvrzuje, jako jediného vlastníka automobilu, je potvrzení o nejvyšším příklepu, tedy doklad o nabití předmětné movité věci (automobilu) v nedobrovolné dražbě.

camaro-icon1Další velmi rozšířený mýtus je ten, že zapojit se do nedobrovolné dražby se může pouze právnické osoba, tady firma. To není v žádném případě pravda, do dražby se může zapojit kdokoliv, kdo se prokáže platným dokladem totožnosti. U dražeb automobilů navíc nemusíte skoro nikdy skládat dražební jistotu jako třeba u dražeb nemovitostí.

Lidé, kteří se dražby nikdy nezúčastnili, se také bojí, že jim bude na nedobrovolné dražbě někdo vyhrožovat nebo je jinak zastrašovat aby se dražby neúčastnili. To opět není pravda, my jsme se zúčastnili mnoha nedobrovolných dražeb automobilů a i nadále se jich účastníme, a toto chování jsme nikdy u nikoho nezaznamenali.

Pokud tedy chcete nakoupit automobil v exekuční dražbě, ničeho se nebojte a určitě si tuhle problematiku nastudujte. Na několik dražeb se vydejte na nečisto, a pak se dražby auta zúčastněte naostro. Sami budete překvapení jak je to jednoduché.

Úroveň Cena  
Regitrace ZDARMA
+eBook Zdarma
Zdarma Označit
Přístup na 6 měsíců ke všem sekcím Extrhu 590 Kč nyní.
Členství vyprší po 6 měsíce.
Označit
Přístup na 12 měsíců ke všem sekcím Extrhu
Nejoblíbenější
990 Kč nyní.
Členství vyprší po 12 měsíce.
Označit
Přístup na 3 měsíce ke všem sekcím Extrhu 500 Kč nyní.
Členství vyprší po 3 měsíce.
Označit
Přístup na 1 měsíc ke všem sekcím Extrhu 400 Kč nyní.
Členství vyprší po 1 měsíc.
Označit

Získáte přístup k informacím o dražbách automobilů, nemovitostí, a elektroniky. Získáte přístupy k informacím o prodeji levné elektroniky, k aukcím majetku za nízké ceny a v neposlední řadě k soukromé inzerci inzerentů, kteří prodávají svůj majetek pod běžnou tržní cenou. Získáte přístupy do sekcí, které odkazují na aplikace, které vám například pomohou prověřit dražený automobil. Získáte vzor dopisu sepsaného advokátem, určený pro nárokující úvěrové společnosti. (podrobné informace v popisu eKnihy)