Dražba je nejbezpečnější způsob, jak koupit automobil

Notary-iconSpoustu lidí a firem, kteří se začnou zabývat myšlenkou nákupu ojetého automobilu v nedobrovolné dražbě, se dříve nebo později začne zabývat otázkou, zda je nákup v dražbě bezpečný.

Nedobrovolná dražba je nejbezpečnější způsob, jak koupit automobil

Nedobrovolná dražba automobilu je jistě nejbezpečnější možnost jak koupit ojetý automobil. Celá dražba se totiž řídí a probíhá přesně podle zákona. Paragraf §329 odst. 7 OSŘ říká, že přechodem vozu vlastnictví v dražbě na vydražitele, tedy vás, zanikají zástavní a zadržovací práva a další závady váznoucí na dražené věci.

Jednoduše řečeno tento paragraf říká, že pokud koupíte ojetý automobil v nedobrovolné dražbě, nikdo jiný už auto nemůže nárokovat. Pokud je automobil například vedený jako zástava u více věřitelů (dlužník poskytl automobil jako zástavu na půjčku více firmám), nemůže si jakákoliv firma tento automobil již nárokovat a o svou zástavu přijde.

Doklad, který vás potvrzuje, jako jediného vlastníka automobilu, je potvrzení o nejvyšším příklepu, tedy doklad o nabití předmětné movité věci (automobilu) v nedobrovolné dražbě.

Další velmi rozšířený mýtus je ten, že zapojit se do nedobrovolné dražby se může pouze právnické osoba, tady firma. To není v žádném případě pravda, do dražby se může zapojit kdokoliv, kdo se prokáže platným dokladem totožnosti. U dražeb automobilů navíc nemusíte skoro nikdy skládat dražební jistotu jako třeba u dražeb nemovitostí.

Lidé, kteří se dražby nikdy nezúčastnili, se také bojí, že jim bude na nedobrovolné dražbě někdo vyhrožovat nebo je jinak zastrašovat aby se dražby neúčastnili. To opět není pravda, my jsme se zúčastnili mnoha nedobrovolných dražeb automobilů a i nadále se jich účastníme, a toto chování jsme nikdy u nikoho nezaznamenali.

Pokud tedy chcete nakoupit automobil v exekuční dražbě, ničeho se nebojte a určitě si tuhle problematiku nastudujte. Na několik dražeb se vydejte na nečisto, a pak se dražby auta zúčastněte naostro. Sami budete překvapení jak je to jednoduché.

Členem Extrh.cz klubu můžete být již od 2,70 Kč/den 😛 Nové automobily a další věci v dražbě přidáváme každý všední den, velmi často i o víkendu.

Nejoblíbenější druhy členství v klubu Extrh.cz

[APT id=1794587] Naši členové s platným předplatným mají k dispozici nejen přístup ke všem sekcím a nabídkám na Extrh.cz, ale mají i k dispozici profesionální poradenství a technickou podporu po celou dobu členství na Extrhu. Můžete se na nás kdykoliv obrátit s libovolným dotazem nebo žádosti o řešení ohledně dražby nebo výběrového řízení.

Zapojte se do dražeb a výběrových řízení již dnes. Je to jednoduché a velmi lukrativní. Poskytneme vám plnou technickou podporu, kdykoli si s něčím nebudete vědět rady.

Získáte přístup k informacím o dražbách automobilů, nemovitostí, a elektroniky. Získáte přístupy k informacím o prodeji levné elektroniky, k aukcím majetku za nízké ceny a v neposlední řadě k soukromé inzerci inzerentů, kteří prodávají svůj majetek pod běžnou tržní cenou. Získáte přístupy do sekcí, které odkazují na aplikace, které vám například pomohou prověřit dražený automobil. Získáte vzor dopisu sepsaného advokátem, určený pro nárokující úvěrové společnosti. (podrobné informace v popisu eKnihy)

Váš košík
0