Povinné ručení a dražba automobilu

Povinné ručení a dražba automobilu.

Níže si ukážeme kdy a jak sjednat povinné ručení u vydraženého automobilu.

Sjednání povinného ručení probíhá zcela standardně jako u nákupu ojetého vozidla např. na inzerát. U nedobrovolné dražby se postupuje úplně stejně jako u klasického nákupu ojetého automobilu. Jen místo kupní smlouvy slouží „Potvrzení o nabytí vlastnického práva“ vydaného exekutorským úřadem.

Nejčastější chybou je při sjednávání povinného ručení, domněnka nového majitele, že může vůz pojistit teprve, když je zapsán ve velkém technickém průkazu, nebo po registraci vozidla.

To je však velký omyl, majitelem se stáváte již v okamžiku vydražení automobilu. A tím pádem musíte počítat s tím, že k tomuto datu je potřeba vozidlo pojistit.

Pro sjednání nového povinného ručení Vám stačí pouze parametry vozu: objem, výkon, stáří vozidla apod. Dále je nutné pro jednoznačnou identifikaci uvést VIN kód. Ostatní údaje jako je SPZ či číslo technického průkazu lze doplnit až později, když je vozidlo přepásáno a registrováno na Vás.

Ochranná lhůta neexistuje

Někteří lidé, kteří vydraží nebo koupí automobil v dražbě nebo ve výběrovém řízení se často mylně domnívají, že existuje jakási ochranná lhůta. Ta by měla vydražitele chránit v době pojišťovacího „vakua“, kdy dlužník povinné ručení zruší a nový vlastník si jej ještě nesjedná. Žádná ochranná lhůta v tomto případě neexistuje.

Pokud vydražiteli vozidla vznikne nepojištěné období, pak ČKP bude za každý takový den vyžadovat zaplacení příspěvku do takzvaného garančního fondu. A to, i kdyby byl vydržitel nepojištěný třeba pouze jeden.

V případě dalších dotazů ohledně dražeb jsme Vám plně k dispozici. Můžete nám zavolat, napsat, navštívit nás nebo použit to modré tlačítko hned vpravo dole 🙂

Úroveň Cena  
Registrace ZDARMA
+eBook Zdarma
Zdarma Označit
Přístup na 6 měsíců ke všem sekcím Extrhu 590 Kč nyní.
Membership expires after 6 měsíce.
Označit
Přístup na 12 měsíců ke všem sekcím Extrhu
Nejoblíbenější
990 Kč nyní.
Membership expires after 12 měsíce.
Označit
Přístup na 3 měsíce ke všem sekcím Extrhu 500 Kč nyní.
Membership expires after 3 měsíce.
Označit
Přístup na 1 měsíc ke všem sekcím Extrhu 400 Kč nyní.
Membership expires after 1 měsíc.
Označit
Reklama

Návod ZDARMA

  • Jak na dražbách vydělat?
  • Za kolik se vydražilo?
  • Jak dražby probíhají?